Motor hapës me diametër 20 mm me kuti ingranazhesh 20BY45-20GB me raport të shumëfishtë ingranazhesh opsional
Përshkrim i shkurtër:
Nr. i modelit:20BY45-20GB
Lloji i motorit: Motor hap pas hapi 20 mm
Këndi i hapit: Raporti 18 gradë/ingranazh
Numri i fazave 2 faza (Bipolare)
Tensioni i vlerësuar 8V DC
Rezistenca e spirales 10Ω/fazë
Lloji i kutisë së shpejtësisë Kutia e shpejtësisë 20GB
Raporti i marsheve 10:1~488.3:1
Detajet e produktit
Etiketat e produkteve
Përshkrimi
20BY45-20GB është një motor hapës me magnet të përhershëm 20BY45 i lidhur me një kuti ingranazhesh GB20 me diametër 20 mm.
Këndi i hapit të motorit të vetëm është 18°/hap.
Nivelet e marsheve: nivelet 3/4, gjatësia e kutisë së shpejtësisë 16 mm, raporti i marsheve: 10:1~31.25:1
Nivelet e marsheve: 5 nivele, gjatësia e kutisë së shpejtësisë 17.5 mm, raporti i marsheve: 50:1~78.1:1
Nivelet e marsheve: 6 nivele, gjatësia e kutisë së shpejtësisë 19 mm, raporti i marsheve: 100:1~195.3:1
Nivelet e marsheve: 7 nivele, gjatësia e kutisë së shpejtësisë 20.5 mm, raporti i marsheve: 250:1~488.3:1
Parametrat
Nr. i modelit 20BY45-GB20
Diametri i motorit 20 mm
Tensioni i motorrit 8V DC
Rezistenca e spirales 10Ω ± 10%/fazë
Numri i fazave 2 faza(bipolar)
Këndi i hapit 18°/ raporti i ingranazheve
Parametrat e ingranazhit
Raporti i marsheve
10:1
Numri i dhëmbëve
14
Nivelet e marsheve
3
Efikasitet
71%
71%
64%
64%
58%
58%
58%
Raporti i marsheve
125:1
Numri i dhëmbëve
15
Nivelet e marsheve
6
Efikasitet
52%
52%
52%
46%
46%
46%
46%